ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ 2023-2024

Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος- Πραγματοποίηση διαδικτυακής ενημέρωσης για γονείς στις 16/01/2024 και ώρα 18:00 (σχετικά αρχεία: 1) Μήνυμα από την Δ.Δ.Η.Ε., 2) Ανήλικοι στο Διαδίκτυο και 3) Ασφάλεια στον κυβερνοχώρο)

1. Μήνυμα από την Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (Δ.Δ.Η.Ε.)

2. Ανήλικοι στο Διαδίκτυο

3. Ασφάλεια στον κυβερνοχώρο

«Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών/τριών λόγω των εποχικών ιογενών αναπνευστικών λοιμώξεων »

«Ενημέρωση για τη λήψη μέτρων προστασίας για τη μείωση μετάδοσης λοιμώξεων του αναπνευστικού»

«Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών/-τριών λόγω COVID-19, για το σχολικό έτος 2023-2024»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 08-01-2024

ΑΦΙΣΑ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ 2023-2024

Αξιότιμοι γονείς/κηδεμόνες,

Σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. 114342/Δ2/2023 Υ.Α. ΦΕΚ 5999/Β/16-10-2023 και την διόρθωση σφάλματος ΦΕΚ 6056/Β/19-10-2023  με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2023-2024», η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών/-τριών του Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/-τριών που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα της ενισχυτικής διδασκαλίας, καλούνται να συμπληρώσουν την υπεύθυνη αίτηση/δήλωση (υπόδειγμα 1) με τα μαθήματα που επισυνάπτεται και  να την αποστείλουν ηλεκτρονικά με mail στο σχολείο:  mail@4gym-iliou.att.sch.gr μέχρι και την Τρίτη 14/11/2023 και ώρα 12:30 το μεσημέρι, αναγράφοντας σε αυτό ως θέμα: «ενισχυτική διδασκαλία»Στη συνέχεια θα πρέπει να επιβεβαιώσουν  τηλεφωνικά την παραλαβή της από το σχολείο. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει η δυνατότητα ηλεκτρονικής αποστολής της δήλωσης, μπορεί να συμπληρωθεί/υπογραφεί  στο σχολείο από τον γονέα/κηδεμόνα. Τα σχολείο στο οποίο θα πραγματοποιείται η ενισχυτική διδασκαλία  θα ανακοινωθεί όταν οριστεί. Η ενισχυτική διδασκαλία δεν θα πραγματοποιείται στο σχολείο μας.

Πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας 2023-2024

ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΥ ΣΤ.Μαθηματικός
ΦΙΡΙΠΠΙΔΟΥ Δ.Πληροφορικής

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ